Зустріч з Директором Державної організації “Центр пробації”

Робоча зустріч між директором Державної установи «Центр пробації» Олегом Янчуком, заступником начальника Інституту професійного розвитку Володимиром Пармінським, завідувачем кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Крістіною Сіренко та провідними фахівцями-практиками з питань пробації – Володимиром Барахтою та Наталією Дудкою відбулася 15 вересня в Академії Державної пенітенціарної служби.

Головна мета обговорення – напрямки вдосконалення професійного підвищення кваліфікації працівників уповноважених органів з питань пробації, оновлення та актуалізація їх професійних знань, умінь і навичок, що дають змогу підвищувати продуктивність праці, максимально якісно виконувати функціональні обов’язки, освоювати нові види професійної діяльності.

Під час спілкування особливу увагу було зосереджено на оцінці ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення суб’єктами пробації; висвітлення проблем, які потрібно розв’язати під час роботи з правопорушником; визначення потреб для їх подальшої оцінки фахівцем.

Учасники наголосили на необхідності впровадження нового виду покарання – пробаційний нагляд, який Верховна Рада ухвалила 23 серпня 2023 року, що сприятиме гуманізації пенітенціарної системи та розширенню можливостей для виправлення особи без ізоляції від суспільства. Обговорили доцільність включення цього напрямку роботи в тематичний план підвищення кваліфікації працівників уповноважених органів з питань пробації.

Під час зустрічі сторони обговорили запровадження електронного сервісу «Пробація в смартфоні», який покликаний спростити співпрацю співробітника пробації та засудженого. А також це надає можливість суб’єкту пробації виконати покладені судом та законом обов’язки, не відвідуючи підрозділ Центру пробації.