Робочий візит Інституту професійного розвитку Академії до Польщі

Керівний склад, науково-педагогічні працівники й методисти Інституту професійного розвитку Академії Державної пенітенціарної служби з робочою поїздкою відвідали Академію юстиції в Республіці Польща.

Робоча зустріч мала на меті співробітництво в питаннях якісної підготовки профільних кадрів, здатних на високому професійному рівні виконувати завдання державної правової політики у сфері виконання кримінальних покарань в Україні та зарубіжних країнах, проведення наукових досліджень, обмін досвідом та науковими розробками.

Працівники Інституту професійного розвитку ознайомилися та обговорили діяльність повнофункціональної високоякісної освітньої платформи Moodle (це модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище), що функціонує на основі відкритого програмного забезпечення. Технічним обслуговуванням і розширенням платформи займається електронний навчальний центр в Академії Польщі.

Також працівники Інституту відвідали Каліську в’язницю, збудовану 1840 року. Крім в’язниці, заклад виконував функції слідчого ізолятора, а також був місцем, де проводились масові розстріли та поховання.

Учасники робочої поїздки оглянули металеве укриття, встановлене під землею на подвір’ї Академії юстиції. Система життєзабезпечення надає укриттю повну автономність, а технологічна конструкція забезпечує високу надійність на кілька поколінь. Сховище здатне сприяти комфорту й затишку польських студентів і працівників у найскладніших умовах.

Особливий інтерес викликало відвідування слідчого ізолятора у Варшаві, де працівники Інституту професійного розвитку зустрілися з персоналом установи, ознайомилися з правилами управління, принципами й механізмами залучення ув’язнених до праці, робочими майстернями для роботи та аудиторіями для навчання. Під час зустрічі сторони обмінялися досвідом щодо особливостей функціонування пенітенціарних систем обох країн, включно з роботою ув’язнених, застосування альтернативних позбавленню волі видів покарання, а також ефективності соціальної реабілітації засуджених. Польська сторона проінформувала про функціонування найсучаснішої в Європі системи електронного спостереження, яка створює безпеку засуджених. Крім того, працівники Інституту відвідали кабінети, де польські фахівці лікують засуджених від алкогольної залежності та інших розладів поведінки.

Такі заходи міжнародного співробітництва свідчать про багатовекторний характер відносин між двома державами в особі Академії Державної пенітенціарної служби та Академії юстиції в Республіці Польща у сфері реалізації кримінально-виконавчої політики.