З 27.05. по 15.06.2019 року в Академії Державної пенітенціарної служби проходили курси первинної професійної підготовки психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України.
Згідно з графіком комплектування навчальних закладів, що належать до сфери підпорядкування Міністерства юстиції України, до Академії Державної пенітенціарної служби прибуло 14 психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України.
Усі слухачі, які прибули на навчання, були централізовано розселені до гуртожитку навчального корпусу № 2 Академії та забезпечені безкоштовним харчуванням. Офіцери курсів проживали в двомісних комфортних та сучасних кімнатах гуртожитку.
Курси організовано на основі розробленої викладачами Академії Державної пенітенціарної служби навчальної програми курсів первинної професійної підготовки психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України.
5 червня 2019 року доцентом кафедри психології, майором внутрішньої служби Борець Ю. В. було проведено практичне заняття за участю спеціаліста у сфері арт-терапії, викладача кафедри екологічної психології та психічного здоров’я Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Дубініної Д.Є. У ході заняття проведено корекційну вправу – гармонізація внутрішніх станів, саморегуляція (правопівкульне малювання). Психологи отримали задоволення від самого процесу творчості, активізували творчий потенціал через пробудження внутрішніх знань та вміння відчувати себе.
12 червня 2019 року на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського для офіцерів курсів первинної професійної підготовки старший викладач кафедри психології Настояща У. В. організувала зустріч з метою обміну досвідом з працівниками Навчально-методичного центру психологічної служби у системі освіти Чернігівської області. Директор Центру Олена Антоненко ознайомила присутніх з основними напрямками психологічного супроводу учасників освітнього процесу, структурою та завданнями психологічної служби системи освіти. Методист Центру Лісовецька Ірина поділилась досить цікавим і корисним досвідом роботи щодо соціальної реабілітації та психологічної допомоги сім’ям учасників бойових дій. Розповіла психологам про основні проблеми, з якими стикається воїн АТО, їх рідні та діти в період соціалізації, які методики для успішної адаптації доцільно використовувати працівникам психологічної служби, яких правил слід дотримуватися в роботі з означеною категорією осіб.
13 червня 2019 року в рамках проведення заняття з теми «Пограничні психічні стани особистості засудженого» начальник кафедри психології, підполковник внутрішньої служби Мірошниченко О.М. організувала зустріч з метою обміну досвідом з працівниками Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.
Нині ця лікарня є лікувальним закладом вищого рівня акредитації, потужністю 550 ліжок, де надається спеціалізована допомога людям з різними поведінковими та психічними розладами. Як зазначила заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Людмила Леонідівна Ященко, щороку медичну допомогу на високому професійному рівні одержують понад тисячі пацієнтів. Слухачам було дозволено відвідати відділення психологічної допомоги, побачити, як саме працює психолог з особами, які мають психіатричні розлади, як проводиться лікування психосоматичних розладів, неврозів і кризових станів, а також порушення психічного розвитку в дитячо-підлітковому віці. Психологи лікарні показали майстерню, в якій проводять лікування за допомогою арт-терапії.
У вільний час зі слухачами були організовані та проведені екскурсії культурними та історичними місцями Чернігова. Офіцери відвідали Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського, Чернігівський Дитинець, Троїцько-Іллінський монастир, Антонієві печери тощо.
15 червня 2019 року відбувся випуск слухачів курсів первинної професійної підготовки психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань і слідчих ізоляторів ДКВС України.
Усі слухачі виконали навчальну програму, успішно склали диференційований залік з розділу фахової компетентності та отримали сертифікат про проходження первинної професійної підготовки.