Просвітницький захід щодо документування воєнних злочинів

З початку повномасштабної війни росія зневажає міжнародне право та порушує закони та звичаї війни. Задокументована правда про кожен злочин та трагедію є важливим етапом до засудження та покарання винних в тому, що відбувається.

Просвітницький захід, присвячений темі документування воєнних злочинів та захисту прав потерпілих від війни, відбувся в Інституті професійного розвитку Пенітенціарної академії України сьогодні, 8 грудня.

Захід організували і провели науково-педагогічні працівники кафедри формування та розвитку професійної компетентності персоналу ДКВС України та кафедри підвищення кваліфікації працівників пробації Інституту професійного розвитку.

Про норми міжнародного гуманітарного права, види воєнних злочинів, що вчиняються на території України з 2014 року і перелік яких не обмежується порушенням законів та звичаїв війни, розповів присутнім юрист громадської організації «МАRТ» Дмитро НАУМЕНКО. Саме ГО «МАRТ» спільно з громадською спілкою «Освітній дім прав людини в Чернігові» веде документування воєнних злочинів, геноциду, злочинів проти людяності, вчинених російськими окупантами в Чернігівській області.