28 листопада 2019 р. представники Академії– курсанти Кім Аліна та Колінько Софія – разом із завідувачем кафедри теорії та історії держави та права, конституційного права, доктором юридичних наук Ларисою Шумною взяли участь у Всеукраїнській конференції «Система освіти у сфері прав людини в Україні: перспективи розвитку». Спікерами наукового заходу були: Олександр Пижов, керівник робочої групи Міністерства освіти та науки України; Єгор Стадний та Любомир Мандзій, заступники Міністра освіти та науки України; Ірина Суслова, радниця голови Комітету Верховної Ради; Аксана Філіпішина, представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини; Сергій Горбачов, Освітній Омбудсмен; Сергій Буров – виконавчий директор Освітнього дому прав людини в Чернігові (ОДПЛЧ) та інші.
Під час заходу освітяни, представники влади та громадських організацій розглядали питання щодо стану системи освіти, зокрема в ЗВО у сфері прав людини в Україні, обговорювали макет Загальнодержавної програми з освіти у сфері прав людини та їхнє бачення його подальшого впровадження в системі освіти України. Ще освітяни представили успішний досвід впровадження освітньої моделі «Університет – простір прав людини», яка базуються на принципах поваги до гідності, верховенства права, свободи і недискримінації, що ознаменувало вихід на фініш реалізації цього проєкту.
ДЛЯ ДОВІДКИ. Академія ДПтС з вересня 2018 р. по жовтень 2019 року ввійшла в пілотний проєкт «Університет – простір прав людини» за сприяння Освітнього дому прав людини в Чернігові (www.ehrh.org) у рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Домів прав людини. У цей проєкт було відібрано всього п`ять ЗВО України.
Участь у проєкті спонукала до пошуків відповіді на запитання: «Що потрібно зробити, аби Академія стала простором прав людини?». За період реалізації проєкту такі обговорення проходили у форматі „Кава зі смаком прав людини”, супроводжувалися жвавими дискусіями та пошуком шляхів вирішення курсантсько-студентських проблемних питань; участі у Школі з прав людини для лідерів студентського самоврядування (Кім А, Колінько С., Лутченко Н., Зацнова В. – жовтень 2018 р.); тренінгах та вебінарах для учасників/ць проєкту щодо підходу до організації освітнього процесу у ВНЗ, орієнтованому на права людини (команда Академії з числа науково-педагогічних працівників, курсантів та студентів, яку очолювала помічник ректора Аніщенко В.О. – червень 2019 р.); здійснено самооцінку Академії щодо відповідності організації навчально-виховного процесу стандартам прав людини за методологією, розробленою програмою «Розуміємо права людини» (Співак В.В. – начальник навчального відділу, Денисенко К.В. – доцент кафедри ТІДПКП, Кім А., Колінько С. – жовтень 2019 р.) та отримання рекомендацій від експертів програми щодо покращення потенціалів закладу; отримано консультації експертів під час дистанційних сесій.
Кафедра теорії та історії держави і права, конституційного права