Для офіцерів курсів підвищення кваліфікації, психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України на базі комунальної установи Чернігівської обласної ради «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» старшим викладачем кафедри психології Настоящою Уляною Володимирівною організовано заняття з теми: «Проблема адаптації військовослужбовців до мирного життя. Посттравматичний (або афганський) синдром».
За словами директора Центру Требуха Андрія Валерійовича, який до речі є військовим ветераном та учасником АТО, на сьогодні в закладі активно надається допомога воїнам. При цьому до процесу реабілітації залучається вся родина: батьки, дружина та діти. Як зазначив Требух Андрій Валерійович, основний акцент робиться на підтримці сім’ї, бо власний досвід показує, що служба на передовій – це насамперед, намагання воїна забезпечити мирне життя та благополуччя своєї сім’ї. А коли із поверненням додому боєць зустрічає непорозуміння, то це удар, страшніший за самі бойові будні.
Також основною метою роботи Центру є комплексна реабілітація та обслуговування воїнів та членів їх сімей. Між іншим, подібних центрів в області налічується вже понад 50 тисяч. Для успішної роботи в закладі облаштовано кабінети психологів, соціальних працівників, юриста, фізичної реабілітації, масажу, дитяча кімната. Психолог Центру Бистрицька Олена поділилася своїми практичними навичками щодо психологічної роботи з воїнами АТО та надала слушні рекомендації.