Пройти перше в Україні тактичне навчання цілої бригади територіальної оборони «Північна фортеця» випала нагода Євгенію Петренку, фахівцю зв’язків із громадськістю Академії ДПтС.
За 15 днів життя в наметовому містечку, де розмістили майже 4 000 зібраних на збори людей, командир відділення Євгеній Петренко відновив свої навички військової справи та дізнався чимало нового. Готували тероборонівців за стандартами НАТО.
Відпрацьовували навички для здійснення основних завдань тероборони, а це: охорона стратегічних об’єктів, організація КПП та КППТ, прикриття ділянок державного кордону, протидія терористичним загрозам, бої в межах населених пунктів, контрдиверсійна боротьба, протидія механізованим підрозділам.
Євгеній Петренко розповідає: «Було важче, ніж іншим тероборонівцям, бо через мій журналістський досвід мене попросили координувати дії прес-групи, яка працювала там, тобто однієї рукою здаєш стрільбу, а іншою – тримаєш мікрофон і тут же біжиш знімати, готуєш матеріал для військових та цивільних ЗМІ. Режим для мене: підйом о 5.30 ранку, а лягав о 2.00 ночі, коли зроблю всі матеріали, в той час, коли в інших тероборонівців уже з 22.00 відбій. Проте познайомився з усім військовим керівництвом України, аж до голови РНБО».
Завершилися збори масштабними навчаннями всієї бригади тероборони, в складі якої 6 батальйонів. Представники тероборон 10 країн, членів НАТО, добре оцінили масштаб і якість підготовки під час цих навчань.
Як зазначив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко: «Ми тут не в ігри граємо, а зрозумійте, організація глибокої багатоешелованої системи захисту може вберегти нас від великої війни, коли ворог (РФ) просто не полізе. Так ми збережемо життя десятків тисяч воїнів на першій лінії оборони».
Сектор зв’язків зі ЗМІ та громадськістю