25 червня 2018 року в Академії Державної пенітенціарної служби було проведено науково-практичний семінар на тему: «Конституційна реформа в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення», присвячений Дню Конституції.
У роботі семінару взяли участь курсанти, студенти та викладачі Академії Державної пенітенціарної служби.
Мета семінару – проаналізувати проблеми конституційної реформи в Україні та визначити шляхи їх вирішення.
Учасники семінару творчо та різнопланово підготувались і виступили з доповідями.
Завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, доктор юридичних наук, доцент Шумна Лариса Петрівна в своїй доповіді дала характеристику конституційного права як провідної галузі права в Україні.
Голова Департаменту взаємодії з пенітенціарною службою Міжнародної громадської організації «Міжнародний конгрес захисту прав і свобод людини „Мир”», начальник кафедри економічних та соціальних дисциплін, доктор економічних наук, доцент Гончаренко Оксана Григорівна звернула увагу на економічний аспект конституційної реформи в Україні.
Старший викладач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук Олійник Владислав Станіславович зупинився на актуальних проблемах конституційного законодавства в Україні.
Професор кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, доктор історичних наук, доцент Пекарчук Володимир Михайловичу своїй доповіді звернув увагу на Конституцію Пилипа Орлика як перший конституційний документ в Україні.
Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук, доцент Самофалов Леонід Прохорович розповів пропроблеми територіального устрою України.
Старший науковий співробітник науково-дослідного центру з питань діяльності органів та установ ДКВС України, кандидат юридичних наук, доцент Іваньков Ігор Володимирович звернув увагу наконституційний процес в Україні часів Національної революції.
Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наукРебкало Микола Миколайович розповів про реалізацію норм міжнародного права в Конституції України 1996 р.
Курсанти 112 навчальної групи також виступили з доповідями:
– Картун Тетяна в своєму виступі розкрила передумови, мету та способи реалізації конституційної реформи в Україні;
– Корольов Євген дав характеристику концептуальних засад впровадження конституційної реформи в Україні в контексті судочинства;
– Главацький Сергій дав характеристику конституційного процесу в Україні;
– Майоренко Костянтин розповів про реформу місцевої влади в Україні;
– Заспенко Аліна зупинилася на адміністративно-територіальній реформі в Україні;
– Паламарчук Аліна розповіла про проблеми вдосконалення форми державного правління в Україні;
– Шепель Владислав зупинився на актуальних проблемах реформування конституційного правосуддя в Україні;
– Личик Олександр розповів про створення нових антикорупційних органів як одного з елементів проведення конституційної реформи в Україні.
Присутні поставили чимало запитань до доповідачів, з деяких питань виникла дискусія.
Науково-практичний семінар досяг своєї мети.