Науково-практичний семінар до Дня Конституції України

Про історію і сучасний стан  конституціоналізму в Україні, визначення перспектив його розвитку — на науково-практичному семінарі «Конституціоналізм в Україні: сучасний стан і тенденції розвитку».

Захід відбувся в Пенітенціарній академії України за участі здобувачів вищої освіти та науково- педагогічних працівників.

Семінар відкрив Володимир ПЕКАРЧУК, начальник юридичного факультету Пенітенціарної академії України, професор, доктор історичних наук:
💬«Конституція України опирається на багатовікову історію нашої держави, закладає правові аспекти України як демократичної, суверенної, правової європейської держави і закріплює на найвищому рівні загальновизнані у світі права та свободи людини».

✅ Науково-педагогічні працівники кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права  та здобувачі вищої освіти 115 навчальної групи юридичного факультету обговорили актуальні питання конституціоналізму в Україні.

📍питання внесення змін до Конституції України у контексті судової реформи
📍розвиток конституціоналізму як елементу сучасної правової культури в Україні.
📍питання відповідальності за злочини, скоєні під час міжнародних військових конфліктів.
📍перспективи розбудови сучасної соціально-правової держави в умовах воєнного стану в Україні
📍проблеми й перспективи створення спеціалізованих судів
📍конституційний принцип рівності як гарантію забезпечення прав і свобод людини та громадянина
📍проблемі забезпечення прав, свобод та законних інтересів осіб під час відбування покарань

Наталія ШАМРУК, начальник кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права  кандидат юридичних наук, доцент:
💬“Конституційному процесу України — багато століть. Це свідчить про незмінну волю нашого народу до таких цінностей як незалежність, справедливість та демократія”.