Міжнародна конференція від Асоціації юридичних клінік України

Асоціація юридичних клінік України за підтримки проєкту USAID організувала та провела міжнародну конференцію «Розвиток культури доброчесності та антикорупції у вищій освіті» 4 грудня. Цей захід є важливим кроком у напрямку сприяння розвитку культури доброчесності та боротьби з корупцією в закладах вищої освіти.

З презентацією антикорупційних проєктів та активностей Асоціації юридичних клінік України виступила голова Асоціації юридичних клінік України Юлія Ломжець.

На дискусійній панелі «Антикорупційний комплаєнсу закладах вищої освіти: перспективи та проблеми впровадження» розглядались такі питання:

– кращі практики впровадження системи антикорупційного комплаєнсу презентував експерт Асоціації юридичних клінік України Петро Стецюк;

– поняття корупції та антикорупційної політики висвітлив асоційований професор економіки бізнес-школи Дублінського університету, співдиректор Центру антикорупційних досліджень цього закладу доктор Роберт Гілландерс;

– розроблення та впровадження антикорупційних політик на основі оцінки корупційних ризиків університету розкрила керівниця юридичної клініки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Тетяна Головань.

На дискусійній панелі «Залучення студентства до заходів розбудови доброчесності та запобігання корупції в університетах» обговорювали:

– можливості органів студентського самоврядування з виявлення та запобігання корупції в ЗВО (доповів голова Експертної ради студентства ЗВО Ілля Бєляк);

– розвиток антикорупційних знань і навичок запобігання корупції через активну залученість до навчальних заходів та активностей;

– боротьбу з фейковими науковими ступенями: досвід Великої Британії (доповів директор Альянсу етичної підтримки Великої Британії Девід Б. Льюїс);

– формування культури викривання: досвід Університету Трініті Лідса (доповів асоційований професор кафедри поліції Університету Трініті Лідса Джонатан Джексон).

Пенітенціарну академію України на конференції представили: проректор з освітньо-наукової роботи Вячеслав ПУЗИРНИЙ, начальник навчального відділу Володимир СПІВАК, методист навчального відділу В’ячеслав НЕСТЕРЕНКО та інші науково-педагогічні працівники Академії. Разом з іншими експертами з України та світу практики ПАУ мали змогу обговорити ефективні способи боротьби з корупцією у вищій освіті та формування культури доброчесності. Особливу увагу приділили обговоренню найкращих зарубіжних практик і можливості їх імплементації в освітню систему України.