Круглий стіл «Знати. Пам’ятати. Дбати»

Круглий стіл «Знати. Пам’ятати. Дбати», присвячений трагедії Голокосту та 82-м роковинам Бабиного Яру, відбувся в Академії Державної пенітенціарної служби 6 жовтня. Захід, організований співробітниками кафедри економіки та соціально-економічних дисциплін, є складовою грантового проєкту від Українського центру вивчення історії Голокосту та Інституту імені Ольги Ленгель (США). Під час реалізації проєкту курсанти і студенти Академії взяли участь у соціологічному опитуванні щодо актуальності пам’яті про трагедію та збиранні усних спогадів про Голокост, його передумови; відвідали Березовий рів – місце розстрілу євреїв Чернігова.

У круглому столі взяли участь голова Чернігівської міської єврейської громади Олександр Чеван, співробітники кафедри економіки та соціальних дисциплін, відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва, наукової бібліотеки Академії. Курсанти і студенти юридичного факультету та факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб – Іван Заболотний, Микола Щербатюк, Олександр Ворушило, Олег Ющук, Ярослава Варламова, Катерина Антоненко – під час обговорення з’ясовували питання щодо витоків Голокосту, його регіональні особливості, актуальність уроків трагедії для українців, висвітлення трагедії на сторінках наукової та художньої літератури, механізми увічнення пам’яті про Голокост на міжнародному і національному рівні. Особливу увагу викликали зафіксовані спогади про учасників подій та відеоматеріал з місць загибелі євреїв у різних районах Чернігівської області.

Надруковані за фінансової підтримки Інституту імені Ольги Ленгель книги, присвячені трагедії Голокосту, отримали в подарунок активні учасники круглого столу та наукова бібліотека Академії.