8 грудня 2021 року в Академії Державної пенітенціарної служби було проведено круглий стіл, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв злочинів геноциду, який у світі відзначається 9 грудня. Цей день започатковано у вересні 2005 року резолюцією Генасамблеї ООН.
У роботі круглого столу взяли участь курсанти та викладачі Академії.
Мета заходу – розглянути поняття геноциду, міжнародні нормативні акти щодо відповідальності за злочини геноциду, випадки злочинів геноциду у світі та визначити причини і шляхи запобігання випадків геноциду.
Учасники семінару творчо та різнопланово підготувались до виступів.
Із вступним словом до присутніх звернувся начальник юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби, доктор юридичних наук, професор Пекарчук Володимир Михайлович. Він привітав учасників круглого столу, звернув увагу на міжнародний механізм запобігання злочинів геноциду у світі та надав слово учасникам.
Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат наук з державного управління, доцент Ребкало Микола Миколайович розкрив поняття геноциду в міжнародному праві.
Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук Олійник Владислав Станіславович у своєму виступі приділив увагу геноциду у фашистській Німеччині.
Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук, доцент Самофалов Леонід Прохорович у своїй доповіді дав характеристику Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього від 9 грудня 1948 р.
Головний науковий співробітник відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук Єрмак Олексій Вікторович у своїй доповіді зупинився на геноциді в Китаї в 1937–1938 рр.
Курсант 145 навчальної групи Академії Державної пенітенціарної служби Лілія Анчук у своїй доповіді розкрила факти про Голокост.
Курсант 145 навчальної групи Академії Державної пенітенціарної служби Катерина Зуєва розповіла про «Червоних кхмерів» та геноцид у Камбоджі.
Курсант 145 навчальної групи Академії Державної пенітенціарної служби висвітлила трагедію Голодомору 1932–1933 років в Україні.
Курсант 145 навчальної групи Академії Державної пенітенціарної служби Гудзь Юлія у своїй доповіді зупинилася на відповідальності за геноцид у міжнародному кримінальному праві.
Курсант 145 навчальної групи Академії Державної пенітенціарної служби Немилостива Юлія приділила увагу деяким питанням геноциду як найтяжчого злочину проти людяності.
Курсант 145 навчальної групи Академії Державної пенітенціарної служби Піднебесна Оксана розповіла про геноцид вірмен 1915–1916 років.
Курсант 145 навчальної групи Академії Державної пенітенціарної служби Плацидін Дмитро висвітлив факти геноциду в Руанді в 1994 році.
Круглий стіл пройшов у невимушеній атмосфері зі жвавою дискусією.