7 березня 2019 року курсанти, студенти та викладачі Академії Державної пенітенціарної служби відвідали Будинок Уряду України та Музей історії урядів України. Під час візиту вони мали змогу ознайомитися з експозиціями Музею історії урядів України; дізнатися про історію становлення та діяльність урядів на території сучасної України протягом століття (1917–2017 рр.); переглянути матеріали, пов’язані зі специфікою діяльності колишніх керівників урядів та їхніх прес-служб, зокрема з копіями документів, особистими речами, нагородами, фотознімками та ін.
Продовжилася екскурсія в Будинку Уряду (головній будівлі виконавчої гілки влади). Оглянули майбутні юристи два зали засідань – новий сучасній та історичній, прес-центр, де відбувається спілкування посадових осіб Уряду з представниками громадськості та ЗМІ, а також отримали чітке уявлення про специфіку роботи українських високопосадовців. Кожен охочий міг посидіти в кріслі міністра та уявити себе на засіданні Уряду.
Далі екскурсійна програма завела до Музею історичних коштовностей України, який, до речі, є філією Національного музею історії України. Проте цей музей більше відомий як «Музей скіфського золота», а розташований він на території Києво-Печерської лаври. Головний скарб його колекції – славнозвісна «Золота пектораль» (царська нагрудна прикраса) із зображенням сцен з життя скіфів-кочовиків, що була знайдена в 1971 р. у кургані Товста Могила на Дніпропетровщині. Також у музеї можна побачити: чаші і культові вази скіфської епохи з царських курганів, старовинні східні золоті прикраси з поховання цариці сарматів, твори давньоруських ювелірів, вироби майстрів XIV–XVI століть. Колти, зброя, сережки, підвіски, браслети приголомшують різноманітністю форм, сюжетів і витонченістю роботи. Унікальною, зокрема, є золота діадема, прикрашена різнокольоровою емаллю. Оклад Євангелія з орнаментом та інші дорогоцінні предмети церковного вбрання є прекрасними зразками української ювелірної справи XVII–XVIII ст. Нині фонд Музею нараховує 56 тисяч предметів археології та ужиткового мистецтва з дорогоцінних металів і каміння, які, так би мовити, є своєрідним коштовним літописом України від епохи бронзи й античності до сучасності.
До речі, приємною несподіванкою в цей день стала новина, що керівником філії Музею історичних коштовностей України є колишній випускник нашого навчального закладу – Олександр Хардаєв.