4 грудня 1950 р. Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам та зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня День прав людини (резолюція 423 (V)) і посилити свої зусилля у цій сфері. Цей день знаменує прийняття Загальної декларації прав людини в 1948 р., беручи до уваги, що Декларація є важливим кроком вперед на шляху людського прогресу і повинна заслуговувати на увагу в усіх державах.
Саме до цієї важливої події була приурочена участь у фаховій зустрічі з конституційно-правової тематики науково-педагогічного персоналу та курсантів Академії ДПтС, що відбулася 10 грудня 2018 року у залі прес-центру Конституційного Суду України та проходила в рамках проведення Всеукраїнського тижня права.
Під час зустрічі виступили відомі вчені, громадські діячі, а саме: Шевчук С. В., голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України; Костицький М. В., суддя Конституційного Суду України у відставці, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України; Кампо В. М., суддя Конституційного Суду України у відставці, кандидат юридичних наук, доцент; Колос М. І., суддя попередньої каденції Конституційного Суду України у відставці, кандидат юридичних наук, доцент; Домбровський І. П., голова ГО «Асоціація суддів Конституційного Суду України», суддя Конституційного Суду України у відставці; Лутченко Д. В., голова ГО «Європейський центр верховенства права», доктор юридичних наук, який презентував україномовне видання «Верховенство права в реальному світі» відомого американського професора Пола Гаудера; Бірюк Л. І., перший заступник керівника Секретаріату, керівник Департаменту організаційної роботи Конституційного Суду України.
Учасники обговорювали питання конституційного права та процесу, зокрема: сучасний конституціоналізм крізь призму філософії права, конституційна демократія як європейська спільна конституційна цінність, засади формування правової культури, захист конституційних прав і свобод людини і громадянина, законодавчі та практичні аспекти функціонування конституційної скарги в Україні та інші актуальні питання.
Також для науково-педагогічного персоналу та курсантів Академії ДПтС була проведена цікава екскурсія музейними експозиціями, приміщеннями бібліотеки та архіву, залами засідань Конституційного Суду України, яка супроводжувалася питаннями і відповідями стосовно щоденної організації роботи суддів, працівників Секретаріату, різних департаментів Конституційного Суду України.