20 травня 2018 року курсанти та студенти Академії побували на екскурсії в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця». До складу цього комплексу входить багато різнопланових музеїв. Зокрема, «Косий капонір» – музей, що присвячений історії київської фортеці, зберіг і відобразив її роль не тільки як культурної споруди, але й як політичної в’язниці. В його стінах курсанти та студенти мали змогу побачити знамениту «карету смертників», в якій засуджених везли на страту. Неабияк вразив зовнішній вигляд арештантських камер для солдатів і офіцерів, а також карцер, тюремні коридори. У вітринах музею можна було побачити особисті речі ув’язнених, судові документи, військову форму та навіть зброю.
Крім того, відвідали музей, який ознайомив їх з історією української фортифікації, починаючи з часів трипільської культури і до періоду Першої світової війни. Музей вмістив велику кількість реальних експонатів – від мундирів і зброї до схем і карт. На сьогодні Київська фортеця є однією з найбільших у світі фортифікаційних споруд, що збереглися до наших часів.
А ще завітали до «Національного музею історії України в Другій світовій війні». Експозиція висвітлює героїзм, звитягу, жертовність і трагедію народу України в період 1939–1945 рр. У головному експозиційному просторі музею також розміщена виставка «Український Схід», що присвячена мужності та самовідданості патріотів України, які нині на східних теренах Української держави відстоюють її суверенітет та територіальну цілісність. Музеї вразили своїми розмірами, змістовністю та експресивністю експозицій.