«Дискримінація за ознакою статі: розпізнати та протидіяти»

Презентація довідника «Дискримінація за ознакою статі: розпізнати та протидіяти» відбулася в Пенітенціарній академії України 28 травня. Над створенням довідника працювала здобувачка вищої освіти 147-ї навчальної групи юридичного факультету Ірина БОРКО у співавторстві та за підтримки Асоціації жінок-юристок «ЮрФем».

Довідник присвячений протидії гендерній дискримінації в закладах вищої освіти. Він містить два блоки: «Гендерна дискримінація та професійні вимоги: в чому різниця?» і «Гендерно зумовлене насильство: що це таке та як діяти постраждалим?».

Проректор з освітньо-наукової роботи ПАУ Вячеслав ПУЗИРНИЙ наголосив на актуальності проблематики довідника, що стосується запобігання гендерній дискримінації.

Представниця Асоціації жінок-юристок «ЮрФем», очільниця студентського крила центру «ЮрФем: освіта» Анастасія СЛОБОДЯНИК розповіла про діяльність «ЮрФем», можливості, що надає організація для студенток-юристок, зокрема програму стажувань та щорічні літні школи, а також про лінію правничої допомоги «ЮрФем: підтримка» – безкоштовну правничу допомогу для тих, хто постраждав від гендерної дискримінації та гендерно зумовленого насильства.

Під час презентації учасників ознайомили з видами юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері протидії та запобігання гендерній дискримінації, надали поради, як діяти у випадках гендерної дискримінації в місцях проходження практики/стажувань та в закладі вищої освіти. Присутні дізналися контакти, куди можна звернутися за допомогою постраждалим від гендерно зумовленого насильства та гендерної дискримінації.

📘Ознайомитися з довідником