3 грудня 2017 року в Мультиплекс ТРЦ «Голлівуд» курсанти першого курсу юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби відвідали допрем’єрний показ українського військово-драматичного фільму «Кіборги».
Після перегляду на гостей чекав приємний сюрприз –зустріч та автограф- і фотосесія з творцями стрічки: режисером Ахтемом Сеїтаблаєвим та акторами фільму.
Кінострічку створили на основі реальних подій та присвятили усім захисниками донецького летовища.Фільм «Кіборги» – історія не про війну, а про сучасних героїв, які творять нашу нову Україну.
«У фільмі ми хотіли показати силу духу наших героїв і наскільки було важливим їхнє бажання вистояти у цій війні заради створення нової вільної та щасливої країни», – розповів режисер фільму Ахтем Сеїтаблаєв.
П’ятеро головних героїв – це збірні образи, які були списані з реальних «кіборгів». Серед героїв фільму є представники Збройних сил України та добровольчого підрозділу, юний патріот і дорослий боєць, який не всидів на дивані перед телевізором. Так само було і в терміналі: там зустрічалися різні люди, для яких захист Батьківщини став справою честі.
«Половина зйомок відбулась у павільйоні під Києвом. Там ми знімали до середини березня. Пізніше ми переїхали в Чернігів, де на запасному військовому аеродромі відтворили екстер’єр ДАП. І знімали також на полігоні в Гончарівському. До речі, про декорації, коли реальні «кіборги» побачили їх, то казали, що вони наче знову опинилися в ДАП», − розповів Сеїтаблаєв.
«Наталка Ворожбит написала сценарій, який потім вичитували реальні «кіборги». І щодня на знімальному майданчику у нас були присутні захисники донецького аеропорту, щоб допомогти нам зробити максимально правдиве кіно. Звичайно, у дві години неможливо втиснути історію 242 днів захисту аеропорту, тому ми дозволили скомпілювати собі декілька подій і характерів. Тобто за кожним персонажем було декілька прототипів з життя», –продовжував Сеїтаблаєв.
Курсанти та гості заходу отримали незабутні враження та наприкинці мали змогу отримати автограф та зробили фото на добру згадку.
P.S. 13 січня 2015 року після падіння диспетчерської вежі розпочалася найтрагічніша сторінка оборони донецького аеропорту. У повному оточенні «кіборги» утримали невелику частину терміналу. Бойовики спочатку намагалися витравити оборонців газом, а потім 20 січня підірвали перекриття терміналу. Під завалами загинули 56 українських військових, деякі зникли безвісти і потрапили у полон. Оборона ДАП тривала 242 дні, з 26 травня 2014 року до 20 січня 2015 року. 16 січня 2016 року родини загиблих звернулися до Президента України із вимогою встановити національний День пам’яті «кіборгів».
Кафедра адміністративного, цивільного та господарського права і процесу, кафедра педагогіки та гуманітарних дисциплін.