Щорічно в Україні День вшанування пам’яті Чорнобильської трагедії відзначається 26 квітня.
З 19 по 26 квітня в науковій бібліотеці Академії експонується книжково-ілюстративна виставка «Біль і пам’ять Чорнобиля». В експозиції представлені світлини наших земляків, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, інформація про аварію та її наслідки для майбутніх поколінь.
Чорнобиль…Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок.
Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією і найбільшою екологічною катастрофою XX століття, а й уроком усьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів.
Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Вибух створив ситуацію, вплив якої позначиться на житті не одного покоління. І лише завдяки подвигу простих людей, які ризикуючи своїм життям і здоров’ям, виконали тоді, в 1986 році, безпрецендентні за своїми масштабами та складністю роботи з екстреного усунення наслідків цієї трагедії, вдалося уникнути більш жахливих наслідків не лише для України, а й усього світу.
Низький уклін усім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам’ять про ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.