«Трансформація пенітенціарної системи: пошук рішень до припинення катувань у в`язницях»– тема міжнародного форуму, який відбувся у Києві 25 липня за сприяння Міністерство юстиції України, Olena Vysotska та у співпраці з міжнародними партнерами і громадськими організаціями. Пенітенціарну академію України на заході представляла в.о.ректора Юлія ПЕТРОВСЬКА.
Важливим вектором реформування в’язничної системи України є викорінення катувань та насильства у тюрмах як необхідна умова побудови цивілізованої пенітенціарної системи європейського зразка.
Пенітенціарна академія України як заклад вищої освіти, що готує фахівців для потреб ДКВС України, в освітньому процесі приділяє особливу увагу темам захисту прав людини та основоположних свобод.
Навчальні дисципліни, починаючи з підготовки бакалаврів, охоплюють питання запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. Вивчаються міжнародне публічне право, міжнародний захист прав людини, право Європейського Союзу, міжнародні механізми захисту прав людини.
Інститут професійного розвитку Пенітенціарної академії України в освітніх програмах первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації працівників Державної кримінально-виконавчої служби України впроваджує вивчення досвіду іноземних колег, міжнародних стандартів поводження із засудженими, особами, взятими під варту, та військовополоненими, міжнародних та національних механізмів запобігання випадкам жорстокого поводження із засудженими, вимог міжнародних стандартів і рекомендацій поводження з особами, засудженими до кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.
Сучасні інструменти навчальної складової, повне та послідовне фахове викладання освітніх дисциплін, орієнтація на систему європейських цінностей – основа підготовки фахівця нової формації у ПАУ.
Імплементація норм міжнародного гуманітарного права у пенітенціарну систему України – шлях до розбудови цивілізованого суспільства.