Робоча зустріч між представниками Пенітенціарної академії України і науковим співробітником Мадридського університету Комплутенсе та Інституту правових і філософських наук Сорбонни – Серджіо Гроссі (Sergio Grossi) відбулася 18 червня.
Презентуючи Пенітенціарну академію України таІнститут професійного розвитку, до учасників звернувся проректор з освітньо-наукової роботи Вячеслав Пузирний. Він підкреслив, що завданнямАкадемії є забезпечення ефективної та якісної підготовки працівників для пенітенціарної системи – фахівців нової формації, які своєю професійною діяльністю будуть впроваджувати реформи згідно зіСтратегією реформування пенітенціарної системи на період до 2026 року.Академіярозширює кордони міжнародної співпраці з метою обміну знаннями та найкращими практиками для транскордонного обміну.
Доктор Гроссі презентував міжнародне порівняння зразкових практик освіти та реінтеграції осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі. Він проводить дослідження в різних престижних установах, зокрема в Центрі вивчення насильства в Сан-Паулу, Федеральному університеті Флуміненсе (UFF) у Ріо-де-Жанейро, Паризькому університеті Нантер, Падуанському університеті та Болонському університеті. Видатні професійні досягнення Гроссі охоплюють кілька сфер у галузі кримінології та пенітенціарної освіти.
Представники Інституту професійного розвитку презентували наукові дослідження організації загальноосвітнього і професійно-технічного навчання засуджених в Україні. Під час обговорення було зауважено, що навчання засуджених проводиться в різних напрямах: ІТ, лінгвістика, маркетинг, робота з персоналом та інше, залежно від рівня освіти і задатків в’язня, на основі безкоштовного програмного забезпечення Google Meet та Zoom. Це дозволяє проводити одночасне навчання в’язнів різних режимів тримання, оскільки фізично вони не контактуватимуть один з одним. Після проходження навчання в’язні отримують той рівень освіти й навичок, що дозволить їм працевлаштуватися за обраною спеціальністю.
Між представниками ПАУ і доктором Гроссі було обговорено напрями подальшої співпраці, серед яких – проведення доктором Гроссі для слухачів Інституту професійного розвитку та здобувачів вищої освіти гостьової лекції, присвяченої пенітенціарній освіті в сучасному світі, що постійно змінюється, розглядаючи інноваційні підходи, кращі практики та нові тенденції.