До Дня Європи в Пенітенціарній академії Україні пройшла гостьова лекція “Європейський Союз: історичні традиції та сучасні виклики”.
Європейське світосприйняття — складна мозаїка, що пройшла довгий історичний і культурний шлях формування. Багатогранну природу норм та цінностей, на яких базується Європейський Союз, розкрила на занятті запрошена лекторка Марина КЕДА.
Марина КЕДА — кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, директор Центру Європейських студій НУЧК імені Т. Г. Шевченка, стипендіат програми Жана Моне, European University Institute (EUI) (Флоренція, Італія), Центр міграційної політики, Центр передових досліджень ім. Робера Шумана.
Лекторка ознайомила здобувачів вищої освіти ПАУ з:
- передумовами та історією створення Європейського Союзу (традиціями європеїзму) на основі спільних людських і демократичних цінностей;
- шляхом, який пройшли країни Європи для об’єднання;
- наднаціональним характером правової системи ЄС;
- особливостями процесу євроінтеграції в країнах світу;
- поточною ситуацією, перспективами та викликами на євроінтеграційному шляху України і сьогоднішнім питанням невизначеності.
«Дослідження понять “Європа” та “Європейський Союз” доцільно робити через концептуальну методологію. Це дає нам можливість розглянути Європу не лише через географічну складову, а й через суспільно-політичну, ідеологічну та культурну призму, які чітко показують, що нинішня Європа, базована на загальнолюдських цінностях, закінчується на східних кордонах України», — Марина КЕДА.
Сподіваємося і віримо, що сьогоднішня комунікація з нового боку відкрила учасникам європейські орієнтири.
Щиро дякуємо лекторці пані Марині та всім, хто доєднався до лекції!