Тренінг «Права людини в умовах правового режиму воєнного стану»

«Права людини в умовах правового режиму воєнного стану» – тема тренінгу, що 27 жовтня організувала і провела ГО «Асоціація викладачів громадянської освіти» за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великої Британії. У тренінгу взяли участь професор кафедри економіки та соціальних дисциплін д.філос.н., професор Наталія Доній та професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін д.пед.н., професор Вікторія Аніщенко. Захід мав на меті покращення розуміння стану захисту та реалізації прав людини під час воєнного стану.

Теоретична частина тренінгу була присвячена розгляду тенденцій у сфері захисту та реалізації прав людини, які фіксуються в українській правовій реальності й обумовлені відкритою воєнною агресією проти України. Практична частина тренінгу стосувалася роботи в малих групах над актуальними кейсами. Під час аналізу конкретних кейсів учасники тренінгу відшліфовували свої навички аналітичного мислення та критичної оцінки фактів, встановлювали правомірність обмежень прав людини, визначали дієві механізми та інструменти захисту прав людини в умовах воєнного стану. Рефлексивна частина тренінгу дозволила оцінити цінність набутих знань і практичного досвіду та спроєктувати застосування проаналізованих кейсів при викладанні соціогуманітарних дисциплін.