20 листопада 2018 року старшим викладачем кафедри психології Академії Настоящою Уляною Володимирівною організовано та проведено практичне заняття з курсантами-психологами 3-го курсу факультету пробації на базі комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2». У цьому закладі навчаються діти з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, а, отже, робота з ними вимагає від психолога й педагога високої професійної компетентності, емоційної стійкості та адекватних реакцій у критичних ситуаціях.
Курсанти-психологи розпочали заняття з проведення лекції з дітьми 9-го класу на тему: «Я маю право!» з інформаційно-просвітницькою метою. Оскільки діти з особливими освітніми потребами мають такі ж самі права, що й інші громадяни України, тому мають бути обізнаними в цьому питанні.
Для дітей молодшого віку курсанти провели майстер-клас з декоративно-прикладного мистецтва в рамках програми арт-терапії: виготовлення новорічних поробок із фетру та створення різноманітних малюнків. Заняття виявилось захопливим як для курсантів, так і для дітей. Під час роботи з дітьми можна було спостерігати за їх позитивними поведінковими змінами. Емоційне напруження дітей зникало і переходило у стан спокою або ж веселощів, діти з аутичним синдромом ставали більш контактними.
Таким чином, саме на практиці курсанти усвідомили наскільки дієві арт-терапевтичні техніки та прийоми. Вони не втомлюють дітей, у них зберігається висока активність, працездатність протягом усього терміну виконання завдання. Це сприяє розкриттю таланту дитини, нормалізує емоційний стан, розвиває комунікативні навички та вольові якості, що суттєво впливає на підвищення соціальної адаптації, забезпечує її інтеграцію у соціум. Арт-терапія є універсальним методом психотерапевтичного і психокорекційного впливу на особистість дитини без вікових обмежень.