Виїзне заняття у Чернігівському слідчому ізоляторі

Виїзні заняття здобувачів вищої освіти Пенітенціарної академії України в пенітенціарні заклади області з навчальною метою вже стали доброю традицією. Цього разу здобувачі вищої освіти 130 групи, слухачка 354 групи юридичного факультету й викладачі кафедри психології доцент Ірина Волеваха і доцент Юлія Шарапова 20 листопада відвідали Державну установу «Чернігівський слідчий ізолятор». Візит мав на меті провести там заняття з навчальних дисциплін «Психодіагностика» і «Психологія організації» та ознайомитися з роботою установи.

Заступник начальника з соціально-виховної та психологічної роботи ДУ «Чернігівський слідчий ізолятор» підполковник внутрішньої служби Юрій Білоколоша провів змістовну екскурсію на території установи. Відвідувачів ознайомили з організаційною структурою, завданнями, умовами й особливостями праці співробітників, типовими труднощами і проблемами, з якими вони стикаються. Майбутні психологи дізналися про інфраструктуру закладу для здійснення соціально-виховної та психологічної роботи: бібліотеку, спортзал, кабінет психолога, кімнату релаксації, приміщення для виховної та психологічної роботи тощо.

Психолог відділу соціально-виховної та психологічної роботи установи старший лейтенант внутрішньої служби Нікіта Мужило презентував методи й техніки своєї роботи, ознайомив курсантів-психологів з документацією психолога СІЗО. Відвідувачі попрактикувалися у психодіагностичній роботі з використанням комп’ютерної техніки, стали імпровізованими «клієнтами» для отримання псикорекційних послуг. Окремо Нікіта Мужило розповів про  особливості роботи з неповнолітніми особами, що утримуються у слідчому ізоляторі.

На завершення учасники виїзного заняття обговорили напрями підвищення ефективності психодіагностичної, психокорекційної та профілактичної роботи психолога пенітенціарного закладу.

Завдяки проведенню подібних заходів у свідомості майбутніх фахівців з психології формуються зв’язки між теорією та практикою, актуалізуються здобуті в Академії знання та вміння.