Ознайомлення з основами криміналістичних експертиз

27 лютого 2018 року на факультеті пробації Академії Державної пенітенціарної служби начальником кафедри тактико-спеціальної підготовки кандидатом юридичних наук полковником внутрішньої служби  Боднаром І.В. та старшим викладачем кафедри психології підполковником внутрішньої служби Настоящою У.В. було організовано та проведено заняття для курсантів 1-го та 2-го курсів на тему: «Актуальні проблеми, що виникають під час призначення окремих видів експертиз, та шляхи їх вирішення» із залученням фахівців Чернігівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Заняття відбувалося у формі активного дискурсу. На початку заняття представник НДЄКЦ МВС України Гарига-Грихно М.М. роз’яснила напрямки та специфіку діяльності центру, зосередила увагу на актуальних питаннях, що виникають у ході проведення наукових досліджень хімічних речовин та біологічних зразків, а також поінформувала про новітні підходи проведення криміналістичних експертиз.0-02-05-6f-768x576

У ході заняття були розглянуті проблемні питання взаємодії слідчого з експертом у рамках призначення та проведення трасологічних, економічних, земельних, комп’ютерно-технічних, товарознавчих, вибухотехнічних, пожежотехнічних, почеркознавчих експертиз та технічних експертиз документів.

Старший судовий експерт сектора біологічних досліджень Павлюк А.В. розповіла про особливості вилучення слідів біологічного походження на місці скоєння злочину та про питання, які вирішує імунологічна експертиза.