Круглий стіл «Розвиток резильєнтності в умовах невизначеності»

Що таке стійкість та якою є формула резильєнтності в часи надзвичайного психологічного тиску та невизначеності?

Про вміння віднаходити життєздатність в умовах війни говорили майбутні психологи ПАУ під час круглого столу на тему «Розвиток резильєнтності в умовах невизначеності». Заняття відбулось на базі благодійного фонду «Голоси дітей» за участі науково-педагогічних працівників кафедри психології ПАУ та кризового психолога Чернігівського центру психосоціальної підтримки БФ «Голоси дітей» Ірини Лісовецької.

Резильєнтність / стійкість (від англ. resilience – пружність, еластичність) – здатність людини психічно чи емоційно впоратися зі складними життєвими подіями та відновлюватися після труднощів або стресу. Навчитися стійкості не означає вміти витримувати всі негаразди з усмішкою, змиритися чи уникати перешкод та всього нового. Навчання навичок резильєнтності – це довгий та унікальний для кожного шлях покращення навичок саморегуляції і подолання кризових ситуацій.

«Свідоме та відповідальне ставлення до власного психічного здоров’я має стати нормою життя та поведінки кожного. Ми не можемо підготуватися до всього, однак здатні навчитися правильно реагувати на стресові події сьогодення», – Ірина Лісовецька.