Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність

З 2 по 4 грудня 2020 року співробітник відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва Аліна Квітка та курсанти 1-го та 2-го курсів Академії брали участь у роботі Медіашколи, яка відбувалася на базі філологічного факультету НУЧК імені Т. Г. Шевченка в межах проєкту “Інфомедійна грамотність: навчись сам – навчи інших”.

Зазначений захід проведено в рамках грантової програми міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Великої Британії та США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією Української Преси. Триденні заняття відбувалися у форматі Zoom конференції.

Мета Медіашколи – формування інфомедійно грамотного суспільства ХХІ століття (на прикладі студентського та курсантського активу міста та області).

У результаті участі в роботі Медіашколи, курсанти Академії дізналися про роль медіа в навчально-виховному процесі та формуванні полікультурної картини світу; навчилися впевнено відрізняти факти від думок; розрізняти упередження, спотворення, дезінформацію та брехню; аналізувати та перевіряти інформацію; проводити заходи, тренінги з елементами інфомедійної грамотності, заохочувати своїх колег критично мислити, оцінювати, аналізувати, розуміти, шукати, цінувати та створювати якісний контент.