Практичне заняття із психологами відділів по роботі з персоналом УВП та СІЗО

31 січня 2020 року проведено практичне заняття із психологами відділів (секторів) по роботі з персоналом УВП та СІЗО на базі комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр № 2» за участю старшого викладача кафедри психології Уляни Настоящої. У цьому закладі виховуються та навчаються діти з особливими освітніми потребами, зумовленими складними вадами розвитку, а отже, робота з ними вимагає від психолога високої компетентності у своїй професії, більшого емоційного навантаження, а значить і високої емоційної стійкості та адекватних реакцій у критичних ситуаціях.

Заняття проходило у формі майстер-класу з декоративно-прикладного мистецтва, в рамках програми арттерапії: виготовлення валентинок до Дня Св. Валентина для дітей 2–4 класів. Заняття виявилось захопливим як для офіцерів, так і для дітей. Незважаючи на складність завдання, малеча успішно з ним впоралась, звісно, не без допомоги своїх наставників. Під час роботи над виробами можна було спостерігати за позитивними поведінковими змінами в дітей: емоційне напруження зникало і переходило у стан спокою або ж веселощів, діти з аутичним синдромом ставали більш контактними. Таким чином, саме на практиці можна побачити наскільки дієві арттерапевтичні техніки.

Завершилось заняття цікавою бесідою із директоркою закладу Регіною Гусак, яка розповіла про особливості роботи у Центрі, про новітні підходи у вихованні та навчанні таких дітей, про специфіку корекційної роботи.