Праці видатних педагогів про виховання неповнолітніх

29 квітня 2021 року був проведений науково-методичний семінар «Праці видатних педагогів про виховання неповнолітніх». Метою проведеного заходу було розглянути основні ідеї виховання видатних педагогів, які працювали з неповнолітніми правопорушниками. Розгляд літературних творів та педагогічних систем, які спрямовані на роботу з неповнолітніми. Пропаганда та практичне використання різноманітних ідей і принципів у сучасних умовах організації соціально-виховної роботи із засудженими.

У роботі семінару брали участь: проректор Академії Державної пенітенціарної служби кандидат педагогічних наук, доцент, Чебоненко С.О., професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін, доктор педагогічних наук Аніщенко В.О., начальник факультету підвищення кваліфікації персоналу ДКВС кандидат педагогічних наук, доцент полковник внутрішньої служби Єрмак С.М., викладачі кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін – начальник кафедри кандидат педагогічних наук, доцент Разумейко Н.С., професор кафедри, кандидат історичних наук, доцент Ткаченко І.О., професор кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Дрижак В.В., доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент Педорич А.В., доцент кафедри, кандидат педагогічних наук Шумейко З.Є., старший викладач кафедри підполковник внутрішньої служби Пасічник О.М., курсанти 3-го та 4-го курсів Академії Державної пенітенціарної служби.

На початку науково-методичного семінару виступив Чебоненко С.О. Він поділився багаторічним досвідом у вивченні особливостей виховання неповнолітніх.

У виступах учасники семінару розкрили питання ювенальної юстиції та ювенальної пробації в Україні й досвіду їх впровадження в інших країнах; ресоціалізації неповнолітніх злочинців; діяльності органів пробації щодо неповнолітніх засуджених; проведення соціально-виховної роботи з неповнолітніми правопорушниками. Декілька доповідей стосувались здобутків педагогічної діяльності А.С. Макаренка, його ідей та творів. У дискусії пройшло обговорення питання порівняння виховних систем видатних педагогів А.С. Макаренка та В.О. Сухомлинського.

Заздалегідь курсанти 3-го курсу підготували науково-дослідні роботи, присвячені тематиці цього науково-методичного семінару. Короткі доповіді з кращих науково-дослідних робіт були представлені авторами. Питання, що висвітлювались у доповідях учасників, викликали жваве обговорення. Кращі доповіді представили курсанти: Волков М., Воленко А., Іванченко С., Маркін М., Фуканчик В., Чуприна К., Піднебесна О., Харковенко О.

Із заключним словом виступила професор кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін, доктор педагогічних наук Аніщенко В.О., розкривши питання важких історичних реалій, в яких доводилось працювати видатним педагогам.

Кафедра педагогіки та гуманітарних дисциплін