Посилення ролі громадянського суспільства у захисті засуджених в Україні

З 30 травня по 01 червня 2016 року у м. Миколаїв проходив каскад проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні», де в якості експерта та тренера робочих груп проекту брав участь доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби І.В. Іваньков.

Проект має на меті посилення ролі українського громадянського суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпечення рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті із законом (неповнолітніх, жінок, жінок з дітьми, інвалідів, людей з хронічними захворюваннями, хворих на ВІЛ/СНІД) та їхніх сімей. Адже сьогодні, в умовах політичної та соціально-економічної кризи в Україні, соціальні ініціативи спрямовані насамперед на підтримку та захист прав категорій громадян, що є вкрай важливим для країни і потребує підтримки з боку всіх гілок влади, соціально відповідального бізнесу та інститутів громадянського суспільства.

В якості експерта проекту«Посилення ролі громадянського суспільства у захисті прав уразливих груп засуджених в Україні» та тренера у заходах каскаду брав участь к.ю.н., доцент І.В. Іваньков, доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, який презентував свої доповіді на тему:

– «Загальні зобов’язання за статтею 3 ЄКПЛ (заборона катування)»;

– «Баланс безпеки та людської гідності у місцях позбавлення волі»;

– «Соціальна адаптація колишніх засуджених в Україні та їх підготовка до звільнення в процесі відбування покарання: основні проблеми та шляхи їх вирішення»;

– «Звільнення засуджених за хворобою, оформлення інвалідності: порядок, процедура»;

– «Служба пробації. Міжнародна практика та національний підхід».

У програмі заходів каскаду були проведені тренінги та обговорення за участі адвокатів Миколаївської області, які надають безоплатну вторинну правову допомогу; представників районних прокуратур Миколаївської області; представників установ виконання покарань Миколаївської області; представників обласних прокуратур, територіальних управлінь ДПтС України, МВС України, юстиції, міграційної служби, структурних підрозділів з питань соціального захисту населення Миколаївської та Херсонської областей.

Кафедра теорії та історії держави та права, конституційного права