Основні етапи становлення держави і права в Україні

21 травня 2018 року в Академії Державної пенітенціарної служби було проведено науково-практичний семінар на тему: «Основні етапи становлення держави і права в Україні», присвячений Дню державності України.

У роботі семінару взяли участь курсанти, студенти та викладачі Академії. Мета заходу – визначити та надати характеристику основних етапів становлення держави і права в Україні. Учасники семінару творчо та різнопланово підготувались та виступили з доповідями.

Завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, доктор юридичних наук, доцент Шумна Лариса Петрівна в своїй доповіді звернулася до феномена української революції 1917–1921 рр. Професор кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, доктор історичних наук, доцент Пекарчук Володимир Михайловичу своїй доповіді звернув увагу на причини поразки української революції.

Старший викладач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук Олійник Владислав Станіславович зупинився на сучасних проблемах розвитку держави і права в Україні.

Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук, доцент Самофалов Леонід Прохорович розповів проосновні напрями підготовки Конституції України 1996 р.

Старший науковий співробітник науково-дослідного центру з питань діяльності органів та установ ДКВС України, кандидат юридичних наук, доцент Іваньков Ігор Володимирович звернув увагу на відзначення 100-річчя подій української революції в 2017 році.

Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук Ребкало Микола Миколайович розповів про роль і місце національної еліти в українській революції.

На семінарі виступили також курсанти 112 н. гр.:

Картун Тетяна в своєму виступі дала характеристику Київської Русі як фундаменту української державності та розповіла про загальну характеристику парламенту України;

Личик Олександр розкрив процес утворення Української козацької держави в середині XVII ст.;

Майоренко Костянтин розповів про утворення УНР та формування її представницького складу;

Паламарчук Аліназупинилася на утворенні УНР як важливому етапі на шляху до незалежності України;

Заспенко Аліна розкрила способи відновлення вищих представницьких органів Гетьманату й Директорії;

Галушко Наталія дала характеристику державного устрою та законодавчої діяльності ЗУНР;

Шепель Владислав розкрив історичне значення відродження Української державності в період визвольних змагань 1917–1921 рр.;

Корольов Євген дав характеристику української держави на сучасному етапі.

Присутніми було задано багато запитань до доповідачів, з деяких питань виникла дискусія. Науково-практичний семінар досяг своєї мети.