Навчальна гра з економіки та фінансової грамотності

Попри величезну важливість фінансової грамотності у сучасному економоцентрованому світі, в Україні похвалитися нею можуть дуже небагато громадян. Велика частина населення або виховувалася в централізованій економіці, або її виховували ті, хто знається вибірково на такому типі економічної системи. Відтак, більшість людей не звикли постійно думати про фінансове благополуччя, а також планувати доходи і витрати на тривалий період. Доктор економічних наук, професор начальник кафедри економіки та соціальних дисциплін О.Г. Гончаренко, усвідомлюючи, що кращим періодом з формування фінансової грамотності є початок самостійного фінансового життя, організувала й за допомогою студентки Глузд А. провела у формі навчальної гри семінарське заняття для студентів 129 навчальної групи. На заняття запросили науково-педагогічних працівників кафедри, які могли оцінити правильність відповідей студентів та заодно перевірити власні знання з фінансової грамотності.

У вступній частині О. Г. Гончаренко сфокусувала увагу учасників на сутності фінансової грамотності, зазначила головні навички, що відрізняють фінансово грамотних людей, та вказала на складові фінансової успішності людини, яка бажає похвалитися значним матеріальним капіталом. Під час проведення навчальної гри, яка була побудована за принципом «Запитання-відповідь», студенти виявили неабияку зацікавленість та азарт, адже не тільки могли дати відповідь на питання, що стосувались функціонування національної економіки, банківської, фінансової сфер та сфери трудових ресурсів, але й за правильні відповіді віртуально заробити певну кількість грошей.

Кафедра економіки та соціальних дисциплін