Науково-практичний семінар «Конституційна реформа в Україні»

25 червня 2018 року в Академії Державної пенітенціарної служби було проведено науково-практичний семінар на тему: «Конституційна реформа в Україні: проблеми та шляхи їх вирішення», присвячений Дню Конституції.

У роботі семінару взяли участь курсанти, студенти та викладачі Академії Державної пенітенціарної служби.

Мета семінару – проаналізувати проблеми конституційної реформи в Україні та визначити шляхи їх вирішення.

Учасники семінару творчо та різнопланово підготувались і виступили з доповідями.

Завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, доктор юридичних наук, доцент Шумна Лариса Петрівна в своїй доповіді дала характеристику конституційного права як провідної галузі права в Україні.

Голова Департаменту взаємодії з пенітенціарною службою Міжнародної громадської організації «Міжнародний конгрес захисту прав і свобод людини „Мир”», начальник кафедри економічних та соціальних дисциплін, доктор економічних наук, доцент Гончаренко Оксана Григорівна звернула увагу на економічний аспект конституційної реформи в Україні.

Старший викладач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук Олійник Владислав Станіславович зупинився на актуальних проблемах конституційного законодавства в Україні.

Професор кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, доктор історичних наук, доцент Пекарчук Володимир Михайловичу своїй доповіді звернув увагу на Конституцію Пилипа Орлика як перший конституційний документ в Україні.

Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наук, доцент Самофалов Леонід Прохорович розповів пропроблеми територіального устрою України.

Старший науковий співробітник науково-дослідного центру з питань діяльності органів та установ ДКВС України, кандидат юридичних наук, доцент Іваньков Ігор Володимирович звернув увагу наконституційний процес в Україні часів Національної революції.

Доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби, кандидат юридичних наукРебкало Микола Миколайович розповів про реалізацію норм міжнародного права в Конституції України 1996 р.

Курсанти 112 навчальної групи також виступили з доповідями:

– Картун Тетяна в своєму виступі розкрила передумови, мету та способи реалізації конституційної реформи в Україні;

– Корольов Євген дав характеристику концептуальних засад впровадження конституційної реформи в Україні в контексті судочинства;

– Главацький Сергій дав характеристику конституційного процесу в Україні;

– Майоренко Костянтин розповів про реформу місцевої влади в Україні;

– Заспенко Аліна зупинилася на адміністративно-територіальній реформі в Україні;

– Паламарчук Аліна розповіла про проблеми вдосконалення форми державного правління в Україні;

– Шепель Владислав зупинився на актуальних проблемах реформування конституційного правосуддя в Україні;

– Личик Олександр розповів про створення нових антикорупційних органів як одного з елементів проведення конституційної реформи в Україні.

Присутні поставили чимало запитань до доповідачів, з деяких питань виникла дискусія.

Науково-практичний семінар досяг своєї мети.