Круглий стіл «Знати. Пам’ятати. Дбати»

8 жовтня 2021 року в Академії Державної пенітенціарної служби відбувся круглий стіл «Знати. Пам’ятати. Дбати», організований співробітниками кафедри економіки та соціально-економічних дисциплін, присвячений трагедії Голокосту та 80-м роковинам Бабиного Яру. Захід став останньою складовою грантового проєкту від Українського центру вивчення історії Голокосту та Інституту імені Ольги Ленгель. Під час реалізації проєкту курсанти і студенти Академії взяли участь у соціологічному опитуванні та збиранні усних спогадів про Голокост, його передумов, актуальності пам’яті про трагедію; відвідали Березовий рів – місце розстрілу євреїв Чернігова.

У круглому столі взяли участь – завідувач І науково-експозиційного відділу Чернігівського обласного історичного музею імені В. В. Тарновського Вікторія Мудрицька, співробітники кафедри економіки та соціальних дисциплін, відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва, наукової бібліотеки Академії.

Курсанти і студенти юридичного факультету, факультету пробації, факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб – Коваленко Катерина, Ворушило Олександр, Паламар Андрій, Лобач Ірина, Ющук Олег, Варламова Ярослава, Онопрієнко Олександра в ході обговорення з’ясовували питання щодо витоків Голокосту, його регіональні особливості, висвітлення трагедії на сторінках наукової та художньої літератури, механізми увічнення пам’яті про Голокост на міжнародному і національному рівні. Особливу увагу викликали зафіксовані спогади про учасників подій та відеоматеріал з місць гибелі євреїв у різних районах Чернігівської області.

За фінансової підтримки Інституту імені Ольги Ленгель книги, присвячені трагедії Голокосту, отримали в подарунок активні учасники круглого столу та наукова бібліотека Академії.