Круглий стіл на тему «Філософія – наука дивуватися»

Напередодні Всесвітнього дня філософії, який у 2020 році припадає на 19 листопада, науково-педагогічні працівники кафедри економіки та соціальних дисциплін провели у форматі ZOOM-конференції круглий стіл на тему «Філософія – наука дивуватися». Така тематика була обрана виходячи з реалій інформаційного суспільства, у стані якого перебуває людство. Інформаційні хвилі, що кожного дня обрушуються на людину, перетворили її на таку, яка не має бажання занурюватися в глибини ідей та думок, а намагається перебувати «на поверхні» та безупинно «серфінгувати» в інформаційному і соціальному просторах, не концентруючись на чомусь конкретному. Філософія за таких умов прагне дати людині факт-зачіпку, який би здивував і змусив зупинитися та зосередитися на вивченні деталей або складових елементів.

До участі в круглому столі були запрошені студенти першого курсу 116 навчальної групи факультету заочного навчання та навчання за кошти фізичних, юридичних осіб та магістри. Модератором заходу виступила професор кафедри, доктор філософських наук, професор Н. Є. Доній.

Під час заходу представлено презентації, в яких розкривалося питання затребуваності і можливих напрямків професійної реалізації випускників навчальних закладів, які отримали ґрунтовну філософську освіту, та узагальнено за сферами професійного успіху портрети видатних діячів сучасності, які отримали ступінь із філософії. Окремо було заслухано доповіді, що присвячені найбільш актуальним онтологічним питанням філософії, дискусія щодо яких триває протягом усієї історії людства.

Кафедра економіки

та соціальних дисциплін