Дискусійний майданчик на тему «Ювенальна юстиція в Україні»

Науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін спільно з курсантами 3-го курсу факультету пробації та слухачами магістратури першого року навчання провели дискусійний майданчик на тему «Ювенальна юстиція в Україні: міфи, реалії та вимоги».

Під час заходу були обговорені питання щодо завдань та напрямків розвитку ювенальної юстиції в Україні, забезпечення прав неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом, а також неповнолітніх, які знаходяться у важких життєвих ситуаціях. Висвітлено зарубіжний досвід функціонування основних моделей ювенальної юстиції та значення створення Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя неповнолітніх. Учасники дискусії звертали увагу на необхідність підготовки фахівців у сфері ювенальної юстиції: ювенальної пробації, ювенальної превентивної служби, а також ювенальних суддів та прокурорів.

У ході дискусійного обговорення важливих аспектів впровадження ювенальної юстиції було також наголошено на необхідності застосування методик «Зелена кімната» та «Барнахус» у роботі з дітьми, які постраждали від сексуального насильства.