День вшанування учасників бойо- вих дій на території інших держав
15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 33-я річниця виведення військ з Афганістану.
Ця пам’ятна дата встановлена на підтримку ініціативи громадських організацій та з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав, згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р. № 180/2004.
Через афганське пекло пройшли десятки тисяч українських солдат, зокрема близько 2 тисяч чернігівців. Чернігівщина тоді втратила 118 своїх земляків, серед них 19 – з міста Чернігова. Нині в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з-поміж яких близько 8 тисяч мають поранення, понад 6 тисяч людей з інвалідністю.
Напередодні Дня вшанування курсанти 1-го курсу юридичного факультету Академії відвідали оновлену експозицію Музею війни в Афганістані 1979–1989 рр. Чернігівської міської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Перед курсантами виступив безпосередній учасник тих подій – начальник кафедри військової підготовки Академії Анатолій Кирилюк (голова міської організації УСВА). Експозиції музею містять фотографії учасників бойових дій на території Афганістану, речі, які були привезені звідти, спогади, листи, нагороди.
Сьогодні, 15 лютого, керівництво й курсанти Академії взяли участь у заходах з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Керівники області й міста, представники громадських ветеранських організацій, члени сімей загиблих воїнів, учасники бойових дій, військовослужбовці та громадськість поклали квіти до пам’ятного знака чернігівцям – воїнам-інтернаціоналістам на площі Дружби народів. Присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих земляків.